6 tipů, jak mít viditelně plnější rty. A bez injekcí!

lips_2

Zvětšení či modelace rtů patří k nejpopulárnějším zákrokům estetické medicíny. Plných a objemných rtů však můžete dosáhnout i bez invazivního a drahého zákroku. Máme pro vás 6 ověřených tipů, jak mít přirozeně větší rty, aniž byste museli na plastiku. Vyhněte se omylům typu duckface či nepřirozenému trendu tzv. ruských rtů. 

Přestože se běžně používá termín botox rtů, ve skutečnosti se k modelaci rtů nepoužívá botox ale kyselina hyaluronová. Jde o látku tělu vlastní, která se postupně vstřebává. Aplikace není zcela bezbolestná, výsledek závisí na zručnosti ošetřujícího lékaře a pro udržení efektu je potřeba zákrok 1–2x ročně opakovat. Jde to ale i jinak. 

 

1. Vyhlaďte rty peelingem

Naprostá alfa a omega krásných rtů. Než se pustíte do čehokoliv dalšího, rozšiřte svoji kosmetickou rutinu o pravidelný peeling rtů. Jednou týdně je zbavte suchých šupinek a odumřelých buněk. Pokud jsou na rtech suché šupinky, odrážejí méně světla a vypadají menší, než ve skutečnosti jsou. Vyzkoušet můžete peelingy určené přímo pro jemnou pokožku rtů a nebo si takový peeling připravit doma. Stačí smíchat třtinový cukr se lžičkou olivového oleje a do rtů vmasírovat krouživými pohyby. Obdobně ale poslouží i masáž suchým zubním kartáčkem. Peeling rty příjemně je prokrví a dodá šťávu.

 

2. Dodejte rtům péči a hydrataci

Kyselina hyaluronová se používá nejen v kosmetických výplních. Pro své výjimečné hydratační a vyhlazující vlastnosti je oblíbená i v pečující kosmetice. Vyzkoušejte proto masku na rty StriVectin s obsahem kyseliny hyaluronové a mastných kyselin, která obnovují jemnou kožní bariéru rtů, dodávají jim hydrataci a uzamykají v nich vlhkost. Při pravidelném používání dokonce redukují vrásky

Pro každodenní péči o rty sáhněte po organických balzámech s výživnými oleji, které rtům dodávají objem a přirozeně pěstěný vzhled. V ideálním případě volte přírodní balzámy bez obsahu ropných složek či lanolinu. Populární je třeba balzám The Organic Pharmacy s antioxidačními vitaminy, bambuckým máslem, medem a pomerančovým olejem. 

výplň rtů kyselinou hyaluronovou_aurio

 

3. Aplikujte séra pro zvětšení rtů

Předchozí dva kroky jsou naprostým základem pro dosažení zdravého a pěstěného vzhledu. Pokud chcete ubrat pár let a docílit viditelně plnějších a mladších rtů, sáhněte po kosmeceutických přípravcích. Jejich receptury jsou nabité účinnými anti-age látkami a vysoce výkonnými recepturami, které dokáží dodat objem a plnost i stárnoucím a ztenčujícím se rtům. 

Jedním z technologicky nejpokročilejších produktů na trhu je sérum StriVectin Double Fix. Zatímco z jedné strany nabízí přípravek zvětšující objem rtů, z druhé strany je sérum s unikátní anti-age recepturou pro vyhlazení vrásek rtů a dodání objemu. Obsahuje patentovanou molekulu NIA-114, která má pozitivní účinky na zpevnění pleti prokázané i klinickými studiemi a zesiluje účinnost dalších složek v receptuře přípravku. Sérum vyhlazuje i mimické vrásky v kontuře rtů (kuřácké vrásky), které přidávají roky a způsobují nepříjemné rozpíjení konturovací tužky či rtěnky. 

botox rtů_modelace rtů_strivectin_aurio

 

4. Použijte konturovací tužku

Při volbě rtěnky a konturovací tužky se vyhněte tmavším a sametovým či matným odstínům. Mnohem lepší jsou světlé růžové či nude rtěnky s lesklým finišem. Nezapomeňte ani na konturovací tužku, ideálně opět v odstínu vašich rtů. Obtáhněte konturu rtů a přetáhněte jemně přes jejich linii a vykreslete požadovaný tvar. Vyzkoušet můžete i konturovací tužku v transparentním odstínu The Organic Pharmacy s kyselinou hyaluronovou, která vyplní drobné vrásky v kontuře rtů. 

 

5. Zdůrazněte rty leskem či olejem

Instantní způsob, jak zdůraznit a zvětšit objem rtů, je použít čirý lesk či olej na rty. Nemusíte jej nanášet po celé ploše rtů, ale aplikujte kapku přímo do středu obou rtů. Lesk zachytí a odrazí světlo a rty tak budou vypadat plnější. Vyzkoušet můžete vítěze testu Bazaar Pro–Aging Beauty Awards 2022 – vyhlazující olej na rty s kolagenem Rodial Lip Oil. Rtům dodává jemně růžový průzračný lesk a výživná receptura s třešňovým a mandlovým olejem zlepšuje kožní bariéru a vyplňuje rty. Olej vyhrál anketu díky obsahu speciálního kolagenu z rostlinných zdrojů, který dokáže vyhlazovat vrásky a uzamknout ve rtech vlhkost.

 

6. Vyzkoušejte jógu pro krásnější rty

Obličejová jóga je hit, který zaplavil sociální sítě a evidentně má výsledky. Některé ze cviků jsou dokonce navrženy přímo pro zvětšení objemu rtů – většinou jde o důrazné vyslovování dlouhých samohlásek (ó, á, é) při kterých výrazně špulíte rty. Pravidelný tělocvik rty prokrví, oživí a zabrání ochabování svalů v okolí úst.

 

DOPORUČUJEME PRO PLNĚJŠÍ RTY 

StriVectin Double Fix For Lips rRodial Lip Oil pro zvětšení rtů The Organic Pharmacy Antioxidant Lip balm