Průvodce vypadáváním vlasů u žen

  

Vlasy vypadávají nejen můžům, ale i ženám. Proč tento problém vzniká a jak jej řešit?

Pokud jste jako většina lidí, při pomyšlení na vypadávání vlasů vás nejspíš jako první napadne plešatý muž. Navzdory této běžné asociaci je však vypadávání vlasů běžné i u žen. Většina žen se během svého života setká s nějakou formou vypadávání vlasů. I když nemusí být tak dramatická nebo náhlá, jako plešatění u mužů, zaslouží si vypadávání vlasů u žen stejnou pozornost a léčbu.

Vypadávání vlasů u žen je mnohem častější, než si většina lidí myslí. Odhaduje se, že v ČR trpí vypadáváním vlasů přibližně 40 % žen. Důvodem, proč si mnoho lidí ztráty ženských vlasů tolik nevšímá, je částečně to, že není tak dramatická jako mužská plešatost. U většiny žen dochází spíše ke ztrátě hustoty vlasů než ke zřetelným lysinám nebo ustupující vlasové linii. Nicméně stejně jako jejich mužské protějšky i ženy, u nichž dochází k vypadávání vlasů, s ním často bojují. Mnohé z nich dělají, co mohou, aby zlepšily stav svých vlasů a zabránily jejich dalšímu vypadávání. Porozumění typům, příčinám a způsobům léčby vypadávání vlasů, vám může pomoci tuto obtížnou situaci lépe zvládnout.

Proč vlasy vypadávají?

Každému člověku vypadávají vlasy každý den. Je přirozené a zdravé, že denně vypadne 50 až 100 vlasů. Při této rychlosti by vám měl narůst zhruba stejný počet nových vlasů. Pokud se však vypadávání vlasů zvýší nebo vám začne růst méně nových vlasů, můžete začít pociťovat znatelné vypadávání vlasů. K tomu může dojít náhle nebo v průběhu času. Vypadávání vlasů se může projevit několika různými způsoby, přičemž každý z nich má jiné příčiny.

Řídnutí 

Nejčastějším způsobem, jak se ženy s tímto problémem setkávají, je řídnutí. Jinými slovy, máte méně vlasů na centimetr čtvereční než dříve. To souvisí především s androgenní alopecií neboli ženskou plešatostí (stejný stav jako u mužů).

Obvykle k tomu dochází pomalu a často to souvisí s genetikou. Řídnutí vlasů může být rovnoměrné po celé hlavě nebo může být nápadnější podél vlasové linie. U většiny žen se ustupující linie vlasů neprojevuje. Místo toho se u žen častěji stává, že vlasová linie řídne, ale zůstává na stejném místě.

Plešatá místa nebo celková plešatost

Vypadávání vlasů ve formě skvrn nebo úplné vypadávání vlasů je u žen méně časté. Souvisí především s autoimunitními onemocněními, jako je alopecie areata. K tomuto typu vypadávání vlasů často dochází náhle.

Místa bez vlasů nebo úplné vypadávání vlasů se může vyskytnout jak u mužů, tak u žen. Zatímco u mužů jsou lysiny spojeny s androgenní alopecií, u žen se tento projev vyskytuje mnohem méně.

Pokud dojde k náhlému vypadávání vlasů, pomůže vám včasné řešení tohoto problému. Co nejdříve se obraťte na zdravotnického pracovníka, protože je pravděpodobné, že se jedná o příčinu související se zdravím.

Vypadávání vlasů

Dalším důvodem náhlého ztráty vlasů je jejich vypadávání. To se projevuje jako zrychlená forma přirozeného vypadávání vlasů. Namísto několika desítek vlasů denně můžete přijít o stovky. Může se objevovat po částech nebo rovnoměrně po celé pokožce hlavy.

Vypadávání vlasů je odděleno od plešatění, protože je vždy na vině nějaký podnět zvenčí. Příčina však nemusí být v pokožce hlavy. Tuto formu vypadávání vlasů může způsobit porod nebo chirurgický zákrok.

Dobrou zprávou u vypadávání vlasů je, že je často dočasné. Vlasy poté znovu narostou. Hlavním faktorem, který přispívá k vypadávání vlasů, může být stres. Tento problém řeší například DS Laboratories sérum proti vypadávání vlasů stresem SPECTRAL F7Zjištění příčiny, zda je ztráta vlasů způsobena vypadáváním nebo jiným zdravotním problémem, může samozřejmě vyžadovat odbornou pomoc, nejlépe vyšetření od trichologa (specialisty na vlasy).

Lámání vlasů

Technicky vzato se nejedná o vypadávání vlasů, ale běžnému člověku to tak může připadat. V tomto případě se vlasy lámou v blízkosti pokožky hlavy. Může se zdát, že vypadl celý vlas, ale ve skutečnosti je to jen většina pramene. Folikul je stále na svém místě a zdravě vlas zdravě roste.

Lámání v blízkosti pokožky hlavy může být způsobeno závažným poškozením vlasového proteinu. Může být způsobeno odbarvováním, teplem a dalšími běžnými úpravami vlasů. Pokud se s tím setkáte, pravděpodobně budete muset zlepšit svou rutinní péči o vlasy. Důležitá jde i správná volba hřebenu, vyberte si hřeben jako je např.  Beter Ocean kartáč na vlasy, který je šetrný k vlasům.

Příčiny vypadávání vlasů

U mnoha lidí dochází k vypadávání vlasů z různých důvodů. Toto jsou některé z nejčastějších příčin:

Androgenetická alopecie

Jedná se o vypadávání vlasů ženského typu (u mužů vypadávání vlasů mužského typu). Je spojena především s genetikou a obvykle vede k řídnutí vlasů. Přestože se často jedná o genetickou záležitost, lze ji léčit nebo dokonce zvrátit. Může být také způsobena stavy, jako je syndrom polycystických vaječníků, který zvyšuje hladinu testosteronu.

Autoimunitní onemocnění

Mnoho autoimunitních onemocnění způsobuje vypadávání vlasů. Nejčastěji je s vypadáváním vlasů spojena alopecie areata, i když se jedná o vzácné onemocnění, může způsobit celkovou ztrátu vlasů včetně obočí a řas.

Léky

Někdy mohou léky způsobit řídnutí nebo vypadávání vlasů. Například chemoterapie je nejčastěji spojená léčba s vypadáváním vlasů. To je naštěstí po ukončení léčby často vratné a vlasy opět dorostou.

Nedostatek vitamínů

Nedostatečná hladina vitamínu D a B12 může způsobit vypadávání vlasů. To lze obvykle léčit zvýšením hladiny těchto vitaminů. Dostatečný přísun komplexních vitamínů Vám může zajistit pravidelné užívání Ivy Bears vlasové vitamíny pro ženy nebo Bears With Benefits Ah-mazing vitaminy pro zdravé vlasy s biotinem, vitamíny ve formě lahodných gumových medvídků jsou příjemné a jednoduché na užívání.

Problémy se štítnou žlázou

Hypertyreóza i hypotyreóza mohou u žen způsobovat vypadávání vlasů. Pokud navštívíte lékaře kvůli vypadávání vlasů, je pravděpodobné, že vás na tuto skutečnost vyšetří. Tento problém lze léčit tak, že se nejprve provede základní vyšetření na tato onemocnění a teprve potom můžete vyřešit vypadávání vlasů.

Trakční alopecie

Někteří lidé, zejména ti s dlouhými vlasy, své vlasy při úpravě příliš namáhají. Těsné účesy a nadměrné tření mohou způsobit vypadávání vlasů.

Naslouchejte svému tělu. Pokud si myslíte, že něco není v pořádku, a pozorujete vypadávání vlasů, obraťte se na lékaře, který vám pomůže.

 

Účinná léčba vypadávání vlasů u žen

Mnoho lidí se s vypadáváním vlasů smíří. Naštěstí se nemusíte s vypadáváním vlasů jen tak spokojit. Existuje několik skvělých moderních léčebných postupů, které vám pomohou bojovat proti různým typům vypadávání vlasů.

Šampon a kondicionér Revita

Tato kombinace šamponu a kondicionéru obsahuje složky, které pomáhají v boji proti vypadávání vlasů a zlepšují růst a zdravost nových vlasů. Ketokonazol         a kofein pomáhají blokovat dihydrotestosteron, hormon úzce spojený s vypadáváním vlasů. Biotin, peptidy mědi, taurin a další složky podporují zdravější vlasové folikuly.

Revita vitamíny na vlasy

Tento doplněk stravy je zvláště užitečný při běžných typech vypadávání vlasů u žen. Jedná se o denní doplněk stravy, který podporuje zdraví a hustotu vlasů. Biotin, melatonin, jablečný extrakt, melatonin a další klinicky ověřené složky vám pomohou zajistit trvalé zdraví vašich nových vlasů a folikulů.

Sérum proti vypadávání vlasu pro ženy SPECTRAL CSF

Mnoho žen považuje tuto lokální kúru. Jako jedna z mála je speciálně navržena tak, aby pomáhala v boji proti vypadávání ženských vlasů. Spectral.CSF dokáže zlepšit velikost folikulární cibulky, snížit citlivost pokožky hlavy a posílit vlasy proti trakčnímu vypadávání. A co víc, tento přípravek je velmi lehký a na vlasech prakticky neviditelný.

Sérum proti vypadávání vlasů s Nanoxidilem SPECTRAL DNC-N

Tato lokální léčba obsahuje nanoxidil, který je lepší alternativou běžné minoxidilové léčby vlasů. Pomáhá otevírat iontové kanály ve vlasové pokožce a zlepšuje tak zdraví folikulů. Tato pokročilá terapie může působit až 12 hodin, tedy mnohem déle než běžnější alternativy. 

 

PRO PÉČI O VLASY DOPORUČUJEME TYTO PRODUKTY

DS Laboratories sada pro podporu růstu vlasů pro ženyFoligain Triple Action cestovní sada přípravků proti padání vlasů pro ženyDS Laboratories sada pro podporu růstu vlasů PLUS