❤️ Letní výprodej parfémů a kosmetiky se slevou až -50%.

MUDr. Jurková radí: Jak efektivně zastavit padání vlasů?

mudr_jurkova_radi_jak_na _vypadavani_vlasu_aurio

Vypadávání vašich vlasů může mít mnoho různých příčin – hormonální změny, nemoc, stres... Všechny tyto faktory se odráží na kondici vlasové pokožky, která pak není schopna vlasy udržet. Lékařku Miroslavu Jurkovou jsme proto požádali o praktické tipy, jak padání vlasů zastavit.

 

1. Vyberte si šampon a kondicionér s DHT blokátory 

V okamžiku, kdy vám vlasy již opravdu silně padají, neztrácejte čas testováním náhodných přípravků z drogerie. Sáhněte raději po léčebných šamponech a kondicionérech, jejichž výsledky potvrdily klinické studie. Máte u nich jistotu, že budou účinkovat. Svým pacientům doporučuji přípravky proti padání vlasů s blokátory DHT, které do pokožky hlavy pronikají již během mytí a řeší tak problém dědičného vypadávání vlasů (androgenní alopecie).

Tyto blokátory jsou naprosto zásadní. Dihydrotestosteron (DHT) je hormon je zodpovědný za ztrátu vlasů u mužské části populace. Kvůli DHT se vlasové folikuly smršťují a postupně produkují stále tenčí a jemnější vlasová vlákna. Vlasy postupně přestávají růst úplně a vypadávají.

Potlačení hormonu přímo v pokožce hlavy je velmi účinné, proto přípravky s DHT blokátory doporučuji všem, co chtějí zastavit padání vlasů a podpořit jejich růst. Dobré výsledky vidím dokonce i u pacientů po transplantaci vlasů – vlasy jim rostou rychleji a jsou silnější. 

 

2. Provádějte pravidelnou masáž hlavy 

Masáž hlavy pomáhá stimulovat tok krve do vlasových kořínků, které díky tomu získávají více živin i kyslíku. Zlepšíte tak vitalitu vlasové pokožky a povzbudíte růst vlasů.

Účinky masáže výrazně podpoříte, pokud si na pomoc vezmete aktivátor vlasového růstu a ideálně také mikrojehličkový váleček stimulující růst vlasů.

Pacientům doporučuji přípravky s nanoxidilem nebo aminexilem. Tato séra dokáží znovu aktivovat i růst vlasů, které jsou slabé a téměř průhledné, tedy dosáhly své neaktivní fáze. 

aktivatory_rustu_vlasu_aurio

 

Speciální přístup k vypadávání vlasů u žen 

Biologické průzkumy potvrzují, že na rozdíl od mužů nemívá na padání vlasů u žen vliv genetická predispozice. Na vině je spíš stres, hormonální změny, léky, citlivá pokožka hlavy a nedostatek vitaminů.

Navíc u ženských pacientek vlasy nevypadávají pouze v přední linii a na temeni jako u mužů, ale řídnou po celé hlavě. Proto jim doporučuji používat aktivační vlasové sérum vyvinuté přímo pro ženy s obsahem Aminexilu a Adenosinu, které zabraňuje vypadávání vlasů a posiluje růst těch nových.

Viditelně pomáhá s vypadáváním vlasů po poroduhormonálních změnách i menopauze. Tato séra speciálně pro ženy mají ve srovnání s přípravky pro muže lehčí složení na vodní bázi, takže nekomplikuje úpravu účesu.

 predtim_potom_ds_laboratories_revita_spectral_CSF_aurio3

 

3. Upravte svůj jídelníček

Nezanedbávejte výživu organismu zevnitř. Vlasy i jejich hustota jsou z velké části ovlivňovány tím, zda má vaše tělo dostatek energie a správných živin. Do jídelníčku zařaďte vajíčka, avokádo, ořechy, ryby, kurkumu,  a lněná semínka. Vhodný je i řecký jogurt, kde se nachází velké množství vitaminu B5, který podporuje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání.

DHT_Blocking Foods

 

Doporučuji také užívat doplňky stravy. Vybírejte opět spíše z těch, jejichž účinnost potvrdily klinické testy. Perfektní je receptura s obsahem zinku a melatoninu, která chrání vlasy před oxidačním poškozením vlasových buněk. Obsahovat by měla i biotin, který přeměňuje živiny na energii a udržuje vlasové vlákno stabilní. A v neposlední řadě železo – dodává kyslík do vlasových kořínků a účinně redukuje padání vlasů. 

 

4. Transplatance vlasů

Tuto metodu doporučuji svým pacientům u nichž už je úbytek vlasů opravdu výrazný a objevuje se u nich pleš či výraznější kouty. Aktuálně nejmodernější je transplantace vlasů metodou DHI nebo FUE. Jde o přemisťování vlasových štěpů z míst, kde jsou vlasy ještě husté a kvalitní do oblastí, kde jsou vlasy již prořídlé.

Jde o zákrok, který je naprosto bezbolestný, rekonvalescence je krátká a na špičkových klinikách bývá dobrým zvykem dokonce doživotní záruka na transplantované vlasy. Jde o jediné trvalé řešení viditelné ztráty vlasů. Tyto vlasové štěpy pak stimulujeme pomocí PRP terapie, kdy získáváme z pacientovy krve krevní destičky obsahující růstové faktory a další užitečné látky. Ty dokáží nastartovat regenerační procesy a stimulují transplantované vlasové štěpy tak, aby začaly opět růst. 

 

Zastavte padání vlasů již dnes!

Nesmiřujte se s tím, že vám začaly padat vlasy. Existuje mnoho velmi účinných přípravků, díky kterým můžete mít zdravé a husté vlasy i vy. Důležité je neotálet a co nejrychleji vypadávání zastavit. Je totiž podstatně snazší stopnout vypadávání vlasů než znovu obnovit jejich růst. Ale nebojte se – i to je možné. 

Vyzkoušejte klinicky prověřené přípravky na ošetření vlasů a vlasové pokožky od americké kosmeceutické firmy DS Laboratories. Inovativní receptury šamponů proti padání vlasů, vlasových sér a aktivátorů obsahují výše zmíněné účinné látky a efektivně léčí různé typy padání vlasů – u mužů i žen.

 

ŠAMPONY A SÉRA S BLOKÁTORY DHT

DS Laboratories šampon proti vypadávání vlasů REVITADS Laboratories sérum proti vypadávání vlasu s Nanoxidilem SPECTRAL DNC-NDS Laboratories sérum proti vypadávání vlasu pro ženy SPECTRAL CSF

  

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení